Odbloukování páteře

P043_4_00_21Při odblokování páteře se vycházející z poznatků, že uvnitř každého kloubu páteře (vždy 4 klouby mezi dvěma sousedními obratly + 2x spojení se žebry v obl. hrudní páteře .Celkově na páteři 100 kloubů.) je vazivová destička podobná menisku v koleni , která se při tzv. blokádě  “uksřípne” mezi kloubní plošky. Tím brání normální pohyblivosti a spustí kaskádu dalších změn- svalová ztuhnutí, otok, bolestivost apod.

Zakladatelem oboru je Daniel David Palmer ze státu Iowa, který 1885 předpokládal, že vychýlení jakékoliv části kostry může vést k tlaku na nervy, které představují kanálky komunikace celého těla.

V případě funkčních blokád v obl. krční páteře obtíže velmi často působí bolesti hlavy, točení hlavy, pocity nejistoty, pocit na zvracení, tlak za očima, napětí v obl. šíje, zátylku a temene. V obl. hrudní páteře bolesti vystřelující podél žeber, svírání hrudníku- zejména při nádechu apod. V případě bederní páteře zejména bolesti v kříži s propagací do končetin, kyčlí, ale i třísel.

 Dornova metoda

Dornova metoda je optimální a vhodná pro zákazníky s problémy s pohybovým aparátem.Je to šetrná ale zároveň velmi efektivní metoda pro zákazníky, kteří nechtějí násilné a bolestivé odblokovávání. Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Účinně se zbavujeme fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění.

Po navracení kloubu a obratlů do původní polohy pacienti díky dornově metodě pociťují okamžitou úlevu se současným zprůchodněním energetických drah.

Měkké mobilizační techniky

Postizometrická svalová relaxace

PIR neboli postizometrická svalová relaxace se užívá u bolestivých spoušťových bodů (Trigger pointů) ve svalu anebo při přítomnosti bolestivého místa v úponu svalu (Tender point). Příčinou bolestivých bodů může být např. blokáda v kloubu anebo oslabený či přetížený sval nebo jeho šlacha.

Kyneziotaping

m tejpovani-kinesio-tape1Pružné tejpovací pásky neboli kinezio tejpy byly vyvinuty v 80. letech 20. století japonským lékařem a chiropraktikem Kenzem Kasem. U nás se začaly prodávat až s koncem 20. století. V tejpování představují opravdovou revoluci, jelikož nahrazují do té doby hojně používané fixní tejpovací pásky. Ty dnes stále představují zajímavou alternativu k ortézám. Pokud ale chcete s tejpem sportovat, plavat a de facto se jím vůbec nenechat omezit, je právě kineziotaping tím správným řešením pro vás.

více informací

 

Baňkování Gua Sha

Bankovani-a-gua-shaPři baňkování Gua Sha (Kua-ša)působíme, tak jako při akupunktuře, na aktivní body nebo na celé oblasti meridiánů, a výhodou je, že při suchém baňkování nedochází k narušení pokožky. Baňkování Gua Sha můžeme samozřejmě použít samostatně, ale také jako doplněk masáže.

Při Gua Sha používáme plastové nádobky, které po přiložení na vybranou oblast do sebe vtáhnou vytvořeným pod tlakem kůži a podkoží s pojivou tkání, ve kterých dojde k intenzivnímu překrvení a proniknutí krve mimo cévní řečiště. Následně pak dochází k podpoře metabolismu u cílového orgánu, ke stimulaci látkové výměny v ošetřované oblasti a obecně k podpoře krevního oběhu a energie čchi.

Pokud se budeme zajímat, co se skrývá za názvem kua-ša zjistíme, že „kua“ můžeme volně přeložit jako škrábat nebo intenzivně třít a slovo „ša“, které má více významů, můžeme přeložit jako krevní stázy a odpadní látky v podkožní tkáni, ale také to znamená „krvavé šmouhy“, které se vytvoří na kůži, po masáži kua-ša. Velice volně a s ohledem na uvedený kontext bychom tak mohli masáž kua-ša přeložit, jako „seškrabávání problémů“ z ošetřované oblasti.

Indikace - vhodnost pro baňkování a použití techniky kua-ša:

Baňkování pomáhá při bolestech svalů a kloubů, podporuje regeneraci kůže a stimuluje vnitřní orgány. Primárně se baňková masáž osvědčila při bolestech v oblasti krku a zad, bolestech hlavy, bolestech ve svalech a kloubech, revmatických problémech. Pokud budeme baňkovat starší klienty, kteří si stěžují na chronické bolesti a únavu – zaměříme se na doplnění energie a baňkujeme v místě problémů. U klientů, kteří si stěžují na akutní bolesti, se věnujeme odvádění nahromaděné energie z místa potíží a to ve směru toku energie.

Kontraindikace – nevhodnost pro baňkování a použití techniky kua-ša:

Infekční onemocnění, záněty, horečka, pooperační stav. Poranění, modřiny, kožní problémy, sluneční popáleniny, křečové žíly, nádorová onemocnění. Hemofilie, leukémie. Poruchy prokrvení a krvácející stavy. Pooperační stavy v dutině břišní a hrudníku. Onemocnění srdce, vysoký krevní tlak. Diabetes, epilepsie.

Cena při masáži zad a šíje (délka cca 1 hod) : 550 Kč

Zvýhodněná cena: 500 Kč

Kontakt

Opletalova 92

(areál Forea)

563 01 Lanškroun

tel: 603 561 305

info@catalina.cz

Všechny kontakty

Dárkové poukazy

Otevírací doba

Po-Pá 7.00 - 19.00 h.

nebo dle objednání