Kineziotaping

Pružné tejpovací pásky neboli kinezio tejpy byly vyvinuty v 80. letech 20. století japonským lékařem a chiropraktikem Kenzem Kasem. U nás se začaly prodávat až s koncem 20. století. V tejpování představují opravdovou revoluci, jelikož nahrazují do té doby hojně používané fixní tejpovací pásky. Ty dnes stále představují zajímavou alternativu k ortézám. Pokud ale chcete s tejpem sportovat, plavat a de facto se jím vůbec nenechat omezit, je právě kineziotaping tím správným řešením pro vás.

Hlavní výhody kinezio tejpu

  • Tejp neomezuje pohyb kloubu či svalu jako fixní tejpovací páska.
  • Dokáže ošetřit zranění, aniž by někde tlačil nebo narušil proudění krve či lymfatické tekutiny.
  • Zohledňujete také fakt, že další aktivita a trénink může vést k podpoře regenerace a zlepšení léčebných procesů.
  • Elasticita tejpu, která se pohybuje kolem 60 až 80 %, je velmi podobná elasticitě kůže a kinesio tape tak maximálně splyne s vaší pokožkou.
  • Elastický materiál podpoří správné fungování svalů, kloubů a šlach, aniž by došlo k nějakým limitům.
  • Tejp propouští vzduch a vodu.
  • Ačkoliv je ošetřen akrylátovým lepidlem, při sejmutí nezanechává stopy na kůži.

Funkce kinezio tejpu

Kinesiotaping plní několik základních funkcí. Zlepšuje funkci svalů a kloubů, chrání proti omezení cirkulace a dokáže utlumit bolestivost.

Poškození svalu provází jeho ztuhlost, zvýšené napětí a bolestivost. Tyto vlastnosti se mohou projevit nejen po samotném zranění, ale také například po operaci. Kinezio tejp je velmi důležité správně aplikovat - kolem svalového bříška. V případě kloubů kinesiotaping zajišťuje zlepšení jejich pohyblivosti. Ovlivňuje svalové napětí a přispívá k rovnováze mezi jednotlivými svalovými skupinami, což příznivě dopadá i na činnost kloubů.

Kinesiotaping chrání před omezením cirkulace a to tak, že působí protizánětlivě. Oběh lymfy stagnuje například díky otoku na svalu, který však pružná páska potlačí. Pro podporu této funkce se kinesio tape aplikuje na protažený sval nenatažený. Svaly se pak dostávají do výchozí pozice, kůže se zvlní a zlepší se proudění lymfy. Velkým plusem pružného tejpu je také to, že ani pohyb s ním provází bolest a veškeré aktivity je možné provádět téměř bez omezení.

Pro koho jsou kinesio tape vhodné

Pružné tejpovací pásky využije opravdu každý. Velké oblibě se těší u profesionálních i amatérských sportovců. Využívají je však i běžní lidé, kteří trpí bolestmi zad a ramen, rukou, lýtek, kolen, kotníků a dalších částí těla. To, že mnoho z nás tráví celý den v kancelářské židli, má špatné držení těla a různé svalové disbalance, jen přispívá k využívání tejpovacích pásek.

Ať už sportujete nebo regenerujete, výhody pružných tejpů jistě oceníte. Ošetření tejpem se provádí maximálně na 7 dní. Poté je dobré tejp úplně sejmout nebo vyměnit za nový. Vlastnosti materiálu, ze kterého je vyroben, mají svou životnost a po sedmém dnu tak výrazně klesá účinnost tejpovací pásky.

Kontakt

Opletalova 92

(areál Forea)

563 01 Lanškroun

tel: 603 561 305

info@catalina.cz

Všechny kontakty

Dárkové poukazy

Otevírací doba

Po-Pá 7.00 - 19.00 h.

nebo dle objednání 

Klientská zóna