Klasická regenerační masáž

Masaze_laJedná se o masáž, která odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organizmu. Dále zbavuje tělo ochablosti a ztuhlosti. Díky přesným postupům při masírování jednotlivých partií se předchází procesu zkracování svalstva, které často působí bolestivě na celý organizmus. Klasická masáž napomáhá prokrvení končetin a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra. Další blahodárné účinky takzvané Švédské masáže jsou prokrvení svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Při masáži dochází ke zrychlení látkové výměny, vytlačení odpadních vod a balastních látek. Rozmasírováním ztuhlého svalového systému se uvolňují jednotlivá svalová vlákna a reagují povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organizmu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla. Klasická regenerační masáž, v našem studiu, může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin, které je fixují. Také procesu přeměny svalové hmoty ve vazivo pomáhá předcházet tato masáž.

Masáž zad a šíje - délka cca 1 hod. - Cena: 500 Kč

Celotělová masáž - délka cca 2 hod. - Cena: 900 Kč

Objednávka poukazu na tuto masáž

 Masáž lávovými kameny (Terapie Magic Hot Stones)

Hot-stone-massage-benefits1Představte si teplo přecházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo i mysl. Zbavuje stresu a napětí. Masáž s kameny výborně stimuluje svalstvo, krevní oběh i lymfatický systém. Je vynikající při bolestech zad, šíje i kloubů. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Ta pomáhá odstranit blokaci důležitých energetických drah.

Masáž zad a šíje - délka cca 1 hod. - Cena: 500 Kč

Celotělová masáž - délka cca 2 hod. - Cena: 900 Kč

Objednávka poukazu na tuto masáž

 Havajská masáž (Lomi-Lomi)

LomilomiTradiční masáž pocházející z Havajských ostrovů. Je založená na rytmických technikách využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů. Přenese Vás do světa naprosté relaxace a uvolnění.

Masáž zad a šíje - délka cca 1 hod. - Cena: 500 Kč

Celotělová masáž - délka cca 2 hod. - Cena: 900 Kč

Objednávka poukazu na tuto masáž

 Masáže pro těhotné

Je speciální masáž prováděna vysoce vyškoleným terapeutem. Masáž je vhodná po celé období těhotenství a následně i po porodu v době kojení. Masáž uvolňuje svalstvo a pomáhá budoucí mamince zvládnout toto krásné období.

Masáž zad a šíje - délka cca 1 hod. - Cena: 500 Kč

Celotělová masáž - délka cca 2 hod. - Cena: 900 Kč

Objednávka poukazu na tuto masáž

 Baňkování Gua Sha

Bankovani-a-gua-sha Při baňkování Gua Sha (Kua-ša)působíme, tak jako při akupunktuře, na aktivní body nebo na celé oblasti meridiánů, a výhodou je, že při suchém baňkování nedochází k narušení pokožky. Baňkování Gua Sha můžeme samozřejmě použít samostatně, ale také jako doplněk masáže.

Při Gua Sha používáme plastové nádobky, které po přiložení na vybranou oblast do sebe vtáhnou vytvořeným pod tlakem kůži a podkoží s pojivou tkání, ve kterých dojde k intenzivnímu překrvení a proniknutí krve mimo cévní řečiště. Následně pak dochází k podpoře metabolismu u cílového orgánu, ke stimulaci látkové výměny v ošetřované oblasti a obecně k podpoře krevního oběhu a energie čchi.

Pokud se budeme zajímat, co se skrývá za názvem kua-ša zjistíme, že „kua“ můžeme volně přeložit jako škrábat nebo intenzivně třít a slovo „ša“, které má více významů, můžeme přeložit jako krevní stázy a odpadní látky v podkožní tkáni, ale také to znamená „krvavé šmouhy“, které se vytvoří na kůži, po masáži kua-ša. Velice volně a s ohledem na uvedený kontext bychom tak mohli masáž kua-ša přeložit, jako „seškrabávání problémů“ z ošetřované oblasti.

Indikace - vhodnost pro baňkování a použití techniky kua-ša:

Baňkování pomáhá při bolestech svalů a kloubů, podporuje regeneraci kůže a stimuluje vnitřní orgány. Primárně se baňková masáž osvědčila při bolestech v oblasti krku a zad, bolestech hlavy, bolestech ve svalech a kloubech, revmatických problémech. Pokud budeme baňkovat starší klienty, kteří si stěžují na chronické bolesti a únavu – zaměříme se na doplnění energie a baňkujeme v místě problémů. U klientů, kteří si stěžují na akutní bolesti, se věnujeme odvádění nahromaděné energie z místa potíží a to ve směru toku energie.

Kontraindikace – nevhodnost pro baňkování a použití techniky kua-ša:

Infekční onemocnění, záněty, horečka, pooperační stav. Poranění, modřiny, kožní problémy, sluneční popáleniny, křečové žíly, nádorová onemocnění. Hemofilie, leukémie. Poruchy prokrvení a krvácející stavy. Pooperační stavy v dutině břišní a hrudníku. Onemocnění srdce, vysoký krevní tlak. Diabetes, epilepsie.

Cena při masáži zad a šíje (délka cca 1 hod) : 500 Kč

Kontakt

Opletalova 92

(areál Forea)

563 01 Lanškroun

tel: 603 561 305

info@catalina.cz

Všechny kontakty

Dárkové poukazy

Otevírací doba

Po-Pá 7.00 - 19.00 h.

nebo dle objednání 

Klientská zóna