Trápí Vás oteklé nohy?

Nebo v nich cítíte napětí či únavu?

Bojujete s imunitou?

Cítíte se unavení?

Bolí Vás třísla?

Máte pocit, že jste oteklá?

Trápíte se s nadváhou?

Jste po operaci?

Máte problém s celulitidou?

Pokud jste si alespoň jednou odpověděli ano, tak jste adept na lymfodrenáž (lymfatickou masáž). Ale to nejsou ještě vyčerpány všechny její účinky. Pomáhá také regeneraci těla a odstraňuje z něj škodlivé látky. Povzbudí totiž lymfu k tomu, aby proudila a plnila svůj úkol.

K čemu slouží lymfatický systém: V našem těle vedle sebe existují dva systémy. Je to krevní oběh a lymfatický systém. Oba musí fungovat a tělo se bez nich neobejde. Na rozdíl od krevního systému nemá lymfatický systém svoji pumpu (srdce), proto se lymfa v těle pohybuje jen díky stahování kosterních svalů a nitrohrudnímu tlaku.

Lymfatické cévy jsou ve většině orgánů těla a slouží k tomu, že z nich odvádějí vodu, ionty a bílkoviny, jejichž hromadění v těle by vedlo k otokům. Lymfa se filtruje v lymfatických uzlinách. Některé z nich jsou hmatné pod kůží, např. na krku, v tříslech, v podpaží, jiné jsou uloženy hlouběji v těle. Kromě toho se zde setkávají cizorodé látky s lymfocyty, a proto zde probíhá řada imunitních reakcí, tvorba protilátek a likvidace choroboplodných zárodků, toxinů a mrtvých bakterií.

Lymfodrenáž je vhodná také při nachlazení, podporuje činnost bílých krvinek a tím i imunitní systém. Prospěje alergikům. Její účinky se projeví také hubnutím. Zmenší se nejen objem našeho pasu, ale i stehen a hrudníku. Podporuje činnost štítné žlázy, je vhodná při únavovém syndromu a při akné.

Samozřejmě lymfodrenáž pomáhá i při celulitidě. Čím dřív se začne, tím jsou její výsledky lepší. Flintu do žita nemusejí házet ani starší ženy. I vzhled jejich kůže se dá upravit, nebo dosáhnout alespoň toho, že se její stav nezhoršuje.

Chceme-li, aby lymfatický systém správně fungoval, musíme mu věnovat více návštěv. Přesný počet návštěv Vám sdělí lymfoterapeut na základě odborného vyšetření.

Provádí se buď přístrojová lymfodrenáž nebo manuální lymfodrenáž(ruční lymfatická masáž). Ruční masáž je neobyčejně příjemná a postupuje se velmi jemně. Vhodnosti typu lymfodrenáže přístrojové nebo manuální je dobré konzultovat s naším odborníkem lymfoterapeutem. Lymfoterapeut provede odborné posouzení lymfatického systému a doporučí vhodný typ lymfodrenáže případně jejich kombinace.

Už po prvním ošetření se viditelně zmenší objem oteklého těla. Organismus se začíná zbavovat nahromaděných toxinů. Zkušenosti ukázaly, že i ženy, které doposud neúspěšně bojovaly s každým dekagramem nadváhy, začnou po masáži úspěšně i shazovat. Jejich metabolismus se vrátí do správných kolejí a především se podpoří harmonizace celého těla.

Na lymfodrenáž by ale měla navazovat i úprava jídelníčku a pitného režimu. Přednost dáváme bílým masům a ovoci i zelenině. Naopak se vyhýbáme uzeninám. Je samozřejmě nezbytné omezit kouření, raději vůbec nekouřit. Organismu prospívá dodržování pitného režimu, jednoduše řečeno musíme hodně pít. Na tuto péči o tělo by měly navazovat další procedury - zábaly, hydratace nebo podle potřeby promaštění pokožky.

Po absolvování procedury dodržujeme spíše klidový režim. To znamená žádné cvičení ve fitcentrech, velký úklid, prostě žádná velká fyzická námaha. Musíme spíš počítat s tím, že se projeví únava. Někdy se ale paradoxně může stát, že lymfodrenáž klienta velmi povzbudí. Poslouchejme proto signály, které naše tělo vysílá, a pokud je to jen trochu možné, snažme se mu vyhovět. Na lymfodrenáž se nemusí klientka nějak zvlášť připravovat. Nejdůležitější je, aby v průběhu prvních pěti ošetření se neodjelo třeba na dovolenou a masáž se přerušila. 

Manuální lymfodrenáž (ruční lymfatická masáž) částečná - cca 1 hod - Cena: 500 Kč

Manuální lymfodrenáž (ruční lymfatická masáž) celotělová - cca 2 hod - Cena: 900 Kč

Přístrojová lymfodrenáž (přístrojová lymfatická masáž) - cca 1 hod - 1 návštěva - Cena:  Kč

Celotělová přístrojová lymfodrenáž (přístrojová lymfatická masáž) - cca 1 hod - 1 návštěva - Cena: Kč

Přístrojová lymfodrenáž (přístrojová lymfatická masáž) - cca 10 x 1 hod - 10 návštěv - Cena:  Kč

Přístrojová lymfodrenáž (přístrojová lymfatická masáž) - cca 1 hod - 1 návštěva při kosmetickém ošetření- Cena:  Kč

Kontakt

Opletalova 92

(areál Forea)

563 01 Lanškroun

tel: 603 561 305

info@catalina.cz

Všechny kontakty

Dárkové poukazy

Otevírací doba

Po-Pá 7.00 - 19.00 h.

nebo dle objednání 

Klientská zóna